20 Şubat 2011 Pazar

KOCAMAN HEYECAN: KONSERİMİZ VAR !

Neredeyse bir yıldır beklediğim güne çok az bir zaman kaldı, ama ben onunla ilgili bir yazı dahi yazmadım. Her seferinde niyetlenip, vazgeçtim hep. Çok istediğim şeyler gerçekleşmeden bahsettiğimde genelde hep bir terslik oluyor, o yüzden belki de. Korkudan yani.


Bilenler bilir, üniversitede bir topluluk kurduk, başkanlığını yapıyorum halen. Empati adı da. Konferanslarımız oldu genelde, sonra geçen yıl mart ayında, farklı bir şey yapalım istedik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir kermes düzenledik. Hiç destek almadan, arkadaşlarımın sıkı çalışmalarI sayesinde yapıldı kermes. Hatta gerekli izni gerekli yerden(kişiden!) alamadığımız için, kermes yerimiz kimsenin durup dururken uğrayacağı bi yer olmayan SDKM'ydi. Buna rağmen oradan elde ettiğimiz gelirle tam iki kız öğrenciye burs desteği sağladık :)


O günden beri, seneye daha büyük bir şey yapalım, daha çok kişiye ulaşalım isteği vardı. Ben de bu yıl kolları sıvadım, bir konser organizasyonu için başladım planlar yapmaya. Toplulukların amacı sadece eğitime ilişkin konferanslar, seminerler, ya da salt eğlence amaçlı etkinlikler olmamalı hiç bir zaman. Sosyal sorumluluk projeleri her daim aklımızda olmalı diye düşünüyorum. Bu yüzden konser sonrası elde edilen gelir yine, üniversitemizdeki maddi imkanları yetersiz ancak başarılı kız öğrencilerimize burs olarak verilecek. Sözün özü bir konser organize ediyorum şu an :)


E peki konser kimin konseri? :)


En güzel, en heyecan verici, amacının dışında ayrıca onurlandıran kısımlarından biri de orası zaten :)


"Ezginin Günlüğü"


Evet, nihayet uzuun uğraşlar, uykusuz geceler (ki hala uyuyamıyorum), bol düşünceli, kimi zaman karamsar, kimi zaman bolca umutlu geçen bir sürenin sonrasında Ezginin Günlüğü 14 Mart 2011 Pazartesi, SDKM de konser veriyor...


Nasıl zor bir süreçti, ve hala nasıl zor geçiyor anlatabilmem mümkün değil. Ama çok heyecanlıyım...
Çok amatörüm, ve henüz küçüğüm :) Kalbim kaldırabilecek mi bunca heyecanı ve koşturmacayı onu bile bilemiyorum... Ama aldığım tepkiler öyle güzel ki, korkmadan sonuna kadar git diyor bana içimdeki ses, güçlü olmanın zamanıdır...


Güzel dostlarım, arkadaşlarım, hocalarım var benim. Öyle büyük destekleri var ki üzerimde.
Taa İstanbul'dan, bu konser için en az benim kadar heyecanlanan yürekler var :) Maddi, manevi destekleri var... Hatta hiç tanımadığım insanlar var , uzaktan maneviyatlarını hissettiren... Hepsine teşekkürler, iyi ki varsınız.


Umarım, umarım ve umarım her şey yolunda gider... Bu kez bir aksilik olmadan , en güzel şekilde devam eder her şey... Böylece hem mutlu oluruz, hem mutlu ederiz...


Ayrı ayrı teşekkür edeceğim çok kişi var, ama o evet demeseydi, bu konserin olmayacağı bir kişi var ki atlamadan geçemem .
Deniz Bey , en büyük destekçilerimdensiniz, iyi ki tanıdım sizi :)Gelelim konsere :)

Mutlu Aşk Vardır elbet diye başlayıp, Aşk olursa aldatmak da kaçınılmaz diye Aldatan Şarkı'yı söyleyeceğiz :) Ardından Aşk Hiç Biter Mi diyeceğiz olanları unutup. Yalnızsak Yağma Yağmur dedikten sonra, Eksik Bir Şey'de hüzünleneceğiz. İlk Aşk'ımızdan çare umup bekleyeceğiz. Yastıklı Şarkılar, Gelmiyorsunlar, 1980ler, Zerdaliler,  Ebruliler söyleyip, Düşler Sokağı'ndan geçeceğiz :) Çok yorucu bir dönem bekliyor beni.. Konserin ardından diğer etkinliklerimiz var çünkü. Gelişmeleri yazarım, umarım hep güzellikleri yazarım ama. 


Şimdilik bu kadar yani :)


Bu da boncuk, n'olur n'olmaz :)4 yorum:

ÇAĞAN dedi ki...

Ne güzel bir genç kız, pırıl pırıl, yüreğinin güzelliği yüzüne yansıyanlardan,

Esra Dilara AKMAN dedi ki...

Çok teşekkür ederim, nasıl mutlu ettiniz, onurlandırdınız anlatamam :)

birdamlacıkyağmur dedi ki...

41 kere maşallah
aman nazar değmesin
Ezginin Günlüğünü de pek bi severim bu arada

Esra Dilara AKMAN dedi ki...

çok teşekkür ederiim :) bu yorumu yazmıştım aslında ama bu kapatma mevzuularından dolayı eklememişti...
nazar değmedi çok şükür, bitti konser :)